Olivier de Schutter, Special Rapporteur on the right to food van de VN, heeft op 17 september het tweede rapport over de wereldvoedselcrisis gepresenteerd. In het rapport beargumenteert hij dat er nog te weinig structurele veranderingen in gang zijn gezet als antwoord op de voedselcrisis. In zijn conclusies en aanbevelingen stelt hij dat een nadruk op het vergroten van de voedselproductie achterhaald en misplaatst is. Er is volgens De Schutter politieke wil nodig om de structurele gebreken in de wereldwijde voedselvoorziening aan te pakken. Hij pleit o.a. voor meer benutting van het potentieel van agro-ecologische landbouw, omdat zij haar waarde heeft bewezen. De Schutter bekleedt zijn functie sinds mei 2008. De Schutter schetst de weg voorwaarts als volgt:
FAO, de wereldvoedselorganisatie van de VN, heeft bevestigd dat het totale aantal mensen dat met voedseltekorten te kampen heeft, nu meer dan een miljard mensen bedraagt. Voedselprijzen op lokale markten zijn in mei 2009 hoger dan in mei 2008.
Aanstaande woensdag, 30 september, vindt in De Rode Hoed in Amsterdam het tweede deel van de debatreeks "De toekomst van de landbouw en ons voedsel" plaats. Onderwerp: oplossingen voor de wereldvoedselcrisis.
* Engels: "global reinsurance mechanism"
Bron: http://www.srfood.org/
*** www.biologica.nl: alles over biologisch en Biologica ***
Het is wetenschappelijk
Het is wetenschappelijk gezien krankzinnig dat de voornaamste oorzaak van alle hierboven genoemde crisissen, nl. de ongebreidelde groei van de wereldbevolking, niet in de debatreeks staat geprogrammeerd. Kennelijk rust daar nog een groot taboe op bij de organisatoren. Zo van daar gaat de mensheid niet over, dat lost onze lieve heer wel op. Misschien kan die dan ook nog even voor één of twee extra aardes zorgen? Nog een geluk dat de Chinezen daar al enige tijd anders over denken. Kortom zet dit onderwerp nog ergens serieus op de agenda! Anders blijft het zoeken naar oplossingen voor de wereldvoedselcrises slechts dweilen met de kraan open.