Nieuws

Rijksoverheid geeft goede voorbeeld

In de kantines van de rijksoverheid moet het assortiment volgend jaar 40% biologisch zijn. Daarnaast wil milieuminister Cramer 100% duurzaam inkopen. Het Ministerie van LNV geeft het goede voorbeeld: dit ministerie had in 2007 al 78% biologische catering. Het Ministerie van VROM het krijgt in 2010 zelfs 100% biologische catering in haar kantine.

Andere overheidsinstellingen hebben nog een flinke slag te maken: op dit moment voldoet 23% van de ministeries aan de duurzaamheidseisen. De gemeentes en andere overheidsinstellingen presteren een stuk minder: zij blijven hangen op 8%.  Uit onderzoek blijkt dat dit vooral aan die gemeentes ligt: slechts 10% van de leveranciers was door de gemeente ingelicht over de duurzame ambities. Cateraars geven aan op dit moment nog goed aan de vraag te kunnen voldoen.

Cateraars
Cateraar Sodexo droeg zorg voor het hoge percentage bio op het Ministerie van LNV: " Als een opdrachtgever alles biologisch wil, kan dat. Maar als alle cateraars bio gaan aanbieden, moet er meer geproduceerd worden." Cateraar Albron verzorgt de catering bij VROM en heeft ook een eigen duurzaamheidsdoelstelling: "Wij streven ernaar om tenminste 10% van alle producten biologisch te laten zijn. Maar dat kan nog niet altijd, omdat het assortiment soms beperkt is."

Bron: AGD, Nederlands Dagblad

Reacties

Nieuwe reactie inzenden

De inhoud van dit veld is privé en zal niet openbaar worden gemaakt.
  • Adressen van webpagina's en e-mailadressen worden automatisch naar links omgezet.
  • Geen HTML-tags toegestaan
  • Regels en paragrafen worden automatisch gesplitst.

Meer informatie over formaatmogelijkheden

controlevraag
Deze vraag wordt gebruikt om te voorkomen dat automatische programma’s reacties simuleren
Beeld-CAPTCHA
Voer de tekens in die getoond worden in de bovenstaande afbeelding