De allereerste composteerbare lijm voor fruitstickers, dozen zonder plakband, milieu-impact analyses: het Bionext College laat de laatste duurzame
Bionext
Laan van Vollenhove 3221
3706 AR Zeist
Telefoon: +31 30 233 99 70
Mail: info[at]bionext.nl
'Onze' vlaggendrager bij de Olympische Spelen, Dorian van Rijsselberghe, won afgelopen week goud bij het windsurfen. Een knappe prestatie. Een leuke wetenswaardigheid is dat Dorian graag biologisch-dynamisch eet. Dat vertelde zijn moeder in de NRC van 4 augustus. Geertje van Rijsselberghe: „Voedsel zonder additieven, dat is het beste voor zijn lichaam. Vooral tijdens trainingen en toernooien (…). Hij zorgt goed voor zichzelf.†Dorian is opgegroeid op Sint Donatus, een biologisch-dynamische boerderij op Texel met koeien en akkerbouw. „Dorian zat altijd in de stal, bij de koeien en de stierâ€, zegt Geertje.
Er zijn meer topsporters die iets hebben met bio. 'Gouden' Epke Zonderland gebruikt o.a. biologische spirulina en olie. Olympisch kampioene Nicolien Sauerbreij is erg vóór biologische voeding, omdat daar meer voedingsstoffen inzitten. Oud-schaatser en boerenzoon Erben Wennemars vertelde in het Lekker naar de Boer-magazine: 'Biologisch past bij mijn idee van goed, gezond en zuiver leven.' Oud-voetballer David Nascimento speelde door tot zijn 38ste. Op de vraag hoe hij zo lang fit kon blijven antwoordde hij: 'Ik eet al jaren biologisch. (…) Het is bewezen dat het de prestaties van een sporter bevordert.'
Wat volstrekt onbegrijpelijk is, is dat de Olympische Spelen sinds jaar en dag gesponsord worden door Coca Cola en McDonalds. De grootste McDonalds vestiging ter wereld staat zelfs in het Olympisch Dorp in Londen. In het fastfoodrestaurant is plek voor 1.500 mensen, in dit geval topsporters... Wat je noemt een slecht signaal. Bijvoorbeeld voor de vele iets te dikke Engelse kinderen die later ook wel Usain Bolt zouden willen worden.
Het schijnt dat de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité heeft getwijfeld over de verlenging van de sponsorcontracten met bedrijven die ongezonde producten verkopen, maar uiteindelijk is hij toch gezwicht voor de bakken met geld.
Een oud-topman van Mc Donalds, Mike Roberts, heeft in elk geval zijn buik vol van de ongezonde snacks. Hij gaat in de komende jaren een nieuwe keten openen met 500 à 1.000 restaurants waar je alleen gezond, duurzaam geproduceerd eten en drinken kunt krijgen. Dát is een krachtig statement.
Over 4 jaar zijn de Spelen in Rio de Janeiro. Dorian en Epke gaan dan vast weer voor goud. Wat voor topprestaties zouden er geleverd kunnen worden als meer atleten biologisch gingen eten? Onze Olympische droom: veel bio in Rio!
Reacties
Gelukkig wordt er steeds meer
Reactie toevoegen